Grzegorz Kuligowski

Radca Prawny

Specjalizuje się w prawie gospodarczym, prawie spółek oraz w przygotowaniu i realizacji złożonych inwestycji infrastrukturalnych, w szczególności w odnawialne źródła energii (OZE).

Szczególne doświadczenie posiada także w zakresie prawa morskiego oraz tzw. Marine Insurance & claims management w krajowym i międzynarodowym transporcie morskim - związanego m.in. z roszczeniami i odszkodowaniami z tytułu wypadków i zdarzeń morskich  takich jak: Hull & Machinery, Cargo, Personal Injuries, Loss of Hire oraz Charter Party disputes etc.), a także w międzynarodowych postępowaniach arbitrażowych i sądowych z w/w zakresu.

Posiada ponad 10 letnie doświadczenie zawodowe, które zdobywał współpracując z renomowanymi polskimi kancelariami prawnymi oraz świadcząc obsługę prawną jako prawnik wewnętrzny dla podmiotów z branży spożywczej, budowlanej, energetycznej oraz dla jednego z międzynarodowych armatorów i operatorów logistycznych.

Absolwent Wydziału Prawa Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Warszawie oraz studiów podyplomowych:

  • Szkoła Prawa Niemieckiego (SPN) „Deutsche Rechtsschule an der Fakultät für Recht und Verwaltung” (Uniwersytet Gdański oraz Universität zu Köln)
  • „LLM in International Commercial Law” (Akademia Leona Koźmińskiego)
  • "Postgraduate Diploma in Marine Insurance" (World Maritime University)
  • "Modern Ship Management" (Gdynia Maritime University)

Stypendysta DAAD (Deutscher Akademischer Austausch Dienst) na Uniwersytecie Bayreuth (Niemcy).

Prowadzi obsługę prawną w języku angielskim i niemieckim.

Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.